עדכון "קורונה" – מס' 4

ויזה מטעמים הומניטריים מיוחדים
("ספיישל ויזה")

הכותב: עו"ד רון אובוז, שותף במשרד עורכי הדין אובוז, בורלא ושות',
מתמחה בהסדרת מעמד לעובדים זרים ובהוצאת ויזה הומניטרית

בהמשך לעדכון האחרון שהפצנו ובהמשך לעדכונים הקודמים שפרסמנו, נעדכן אתכם עוד שהתקבל אתמול (21/7/21), במליאת הכנסת החוק החדש לעניין הארכת שהייה של עובדי סיעוד זרים בזמן הקורונה ( חוק הכניסה לישראל (תיקונים בעקבות נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) התשפ א- 2021)

אכן כפי שסברנו, בסופו של יום נערכו מספר שינויים בהצעת החוק הראשונה שהוגשה ונוכל לעדכן כי החוק החדש שייכנס בקרוב לתוקף מדבר על הדברים הבאים:

החוק החדש נוגע אך ורק למי שהגיש בקשה לוועדה ההומניטרית לאחר 1.3.20 ועד ליום 31.3.21 (בהצעת החוק המועד היה 31.12.20 והוא הוארך ב-3 חודשים) או מי שהגיש בקשה לפני כן והיה מצוי בהליכים משפטיים אשר בהם נקבע כי, מועד היציאה מהארץ של העובד יהיה בהתאם לפרסומי הרשות הכלליים בתקופת הקורונה. החוק דורש שיהיה קיים רצף טיפולי של שלושה חודשים לפחות (בהצעת החוק דובר על חצי שנה)  ובלבד שבעת הגשת הבקשה העובד הזר לא שהה בישראל מעל 13 שנה

לגבי מי שעומד בתנאים הללו לא יחולו תנאי הסף הקבועים כיום בחוק – כלומר, לא יחול תנאי הסף בעניין התמדת העובד הזר אצל מטופל סיעודי קודם לפחות 24 חודשים ברציפות, לא יהיה צורך שהמטפל סיים עבודתו האחרונה אצל המטופל הסיעודי בעקבות פטירתו או מעברו לבית אבות, ועוד לא תחול ההגבלה שאין להעסיק עובד זר שעבד בעבר עם אשרה הומניטרית קודמת אצל מטופל אחר. 

 

אשרות השהייה לא יוארכו באופן אוטומטי למרות שבמירב המקרים כל הנתונים כבר נמצאים בידי הרשות (מכיוון שמדובר אך ורק במטופלים שכבר הגישו בקשות או נמצאים בהליך משפטי) ויהיה צורך להגיש בקשה מיוחדת לוועדה לעיון מחדש.

כדי שעניינו של המטופל הסיעודי יובא לבחינה יהיה עליו לעמוד בשני התנאים הבאים ביחד:

1. ההחלטה של הוועדה ההומניטרית לגבי הבקשה של המטופל הסיעודי להארכת רישיון העובד הזר התקבלה בין 1 למרץ 2020 ועד 31 למרץ 2021  או שההחלטה לגבי הבקשה התקבלה קודם ל- 1 למרץ 2020 אבל הוגש לגביה הליך משפטי עד ליום 31.3.21, שנקבע במסגרתו של ההליך המשפטי שהעובד הזר יצטרך לצאת מישראל לאחר 1.3.20, או שההליך המשפטי בעניין הבקשה שהוגשה עדיין תלוי ועומד. 

2. בנוסף לתנאי הראשון, קיים תנאי נוסף לפיו, לא מספיק שהמטופל יעמוד במועדים הנ"ל, אלא שיש להראות שגורם מוסמך (עובד סוציאלי, רופא, אח וכו'), נפגש עם המטופל בתקופות הרלוונטיות ונתן חוות דעת בכתב לפיה העובד הזר הועסק בפועל במתן טיפול סיעודי למטופל הסיעודי ובה נכתב כי הפסקת העסקתו של העובד הזר עלולה לגרום לפגיעה קשה במטופל

 

הוראת השעה לתיקון החוק הנ"ל תעמוד בתוקף למשך 120 יום בלבד מיום פרסום החוק (בהצעת החוק זה עמד על 90 יום בלבד). כלומר מרגע שיפורסם החוק קיים חלון הזדמנויות של 3 חודשים בלבד להגיש את הבקשות לוועדה, עד ליום 21.10.21, והתשובות תינתנה עד כחודש לאחר מכן.

אף שעל פי שהפרסומים מדברים על קבוצה של כ-2,000 אנשים שעליהם יחול החוק החדש, הרי שלהערכתנו מדובר בקבוצה קטנה הרבה יותר, גם לאחר שנוספו עוד 3 חודשים בסוף התקופה לגביה יחול החוק.

בנוסף, בכל אופן, ביחס למטופלים שאכן הסתמכו על תקופת האי האכיפה הארוכה מדובר בטיפה בים מכיוון שעדיין אלפי מטופלים יישארו כעת ללא פתרון וייאלצו לאתר עובד חדש

כלומר, החוק החדש בכלל לא חל על מטופלים שהעסיקו בתקופת הקורונה עובדים זרים ולא פנו בבקשה לוועדה ההומניטרית.

ההגיון בכך נשאר תמוה מאוד וגם יו"ר וועדת חוקה, חוק ומשפט שדן בהצעת החוק, חה"כ גלעד קריב, לא הצליח להבין מה עומד מאחורי הרעיון הזה ואכן ראה בו קושי חוקתי מסוים. לדבריו, לא ברור מדוע החוק משפיע אך ורק על מטופלים שפנו לוועדה ההומניטרית כאשר היה ידוע למטופלים הללו באותו זמן שהם ממילא אינם עומדים בתנאי הסף של החוק ואין להם שום סיכוי להיכנס לוועדה. 

כלומר, מי שבאמת הסתמך על תקופת אי האכיפה ולא פנה לוועדה ההומניטרית החוק לא חל עליו, אולם, מי שלא הקשיב לפרסומי הרשות וניסה בכל אופן להגיש בקשות והמשיך בטיפול משפטי בבית הדין לעררים ובבתי המשפט המחוזיים יצא נשכר והרוויח עובד איכותי שיקבל אשרה קבועה.

עוד עלה מהישיבות שקדמו לאישור החוק כי, קיים כיום בישראל מחסור של כ-22,000 עובדים זרים בסיעוד. רשות האוכלוסין וההגירה לא פרסמה את הנתון הזה והוא נודע רק בדרך אגב ואף ניתן לומר בזהירות שהרשות העדיפה מסיבות השמורות עימה להסתיר אותו מהציבור ומהוועדה.2

מה כדאי לעשות?

לצערנו, מי שבחר להמתין עד הרגע האחרון ו-"לראות מה יקרה" לא נכנס בגדר התיקון לחוק – גם אם העובד נמצא אצלו כבר 3 חודשים וגם אם נוצר קשר טיפולי עמוק ביניהם בעקבות תקופת אי האכיפה.

כמובן שלא מדובר בסוף פסוק עבור משפחות אלו וגם מי שלא עומד בתנאים שהוגדרו בחוק יכול למצוא פתרון איכותי למצוקה שלו. ניתן לפנות אלינו כדי לקבל ייעוץ מה ניתן לעשות, בכל מקרה לגופו.

אנו מאמינים שנצליח בעתיד להביא לשינוי בחוק החדש כך שיחול על אוכלוסייה גדולה יותר מכיוון שאנו רואים מספר בעיות חוקתיות באופן שהתקבל החוק בסופו של יום ובכוונתנו לפעול לשינוי. 

אנחנו חדורי מוטיבציה להילחם עבורכם עד שתשיגו את האשרה לעובד הזר !

ההצלחות שהביאו עורכי הדין של משרדנו עבור לקוחותינו מול הוועדה ההומניטרית ובבית הדין לעררים והתקדימים שיצרנו בבית המשפט המחוזי, ביחד עם התחושה הנפלאה שהצלחנו לעזור למשפחה נוספת שזקוקה לסיוע סיעודי הם שנותנים לנו את הכוח להמשיך הלאה.

ניתן ליצור עמנו קשר בטלפון 036866828  ובוואטסאפ 0587938841

לקריאת החוק החדש חוק הכניסה לישראל (תיקונים בעקבות נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) התשפ א- 2021) לחצו כאן

הכותב: עו"ד רון אובוז, שותף במשרד עורכי הדין אובוז, בורלא ושות', מתמחה בהסדרת מעמד לעובדים זרים ובהוצאת ויזה הומניטרית​
דילוג לתוכן