שמחים לתת שירות וללוות אותך בזמנים הטובים ובזמנים המורכבים

חדלות פירעון ופשיטות רגל

חדלות פירעון הינה מצב משפטי אשר לו מספר גבולות והגדרות.

ככלל, ניתן לומר שאדם הוא חדל פירעון כאשר סך חובותיו והתחייבויותיו, גדולים מסך הכנסותיו ונכסיו. מצב שכזה, בו מצטברים חובות אינספור ואיתם גם דרישות תשלום, תביעות והליכי הוצאה לפועל, מחייבים את החייב לנקוט בהליך קולקטיבי לצורך הסדרה כוללת של חובותיו, שאחרת לא יוכל להמשיך להתקיים, לא יוכל למשוך כספים מחשבונותיו, לא יוכל לקבל משכורת, לחדש רישיון נהיגה או אפילו להחזיק בכרטיס אשראי.

מצב של חדלות פירעון אינו מוביל בהכרח להליך של פשיטת רגל. קיימת נטייה לבלבל בין השניים. אולם יש לזכור, חדלות פירעון הינה המצב המשפטי. פשיטת רגל הינה סוג אחד של הליך מבין מספר סוגים של הליכים אותם ניתן לנקוט, על מנת להתמודד על המצב המשפטי של חדלות פירעון. על מנת להתאים את סוג ההליך המדויק של חדלות הפירעון ללקוח, ולא לגרור אותו למסעות חסרי תוחלת אשר שכרו בהן ייצא בהפסדו, יש צורך בניסיון ובקריאה נכונה ומדויקת של המצב העובדתי והמשפטי ביחס ללקוח. לשם הדוגמא הפשוטה, ברי כי לא דין חייב נשוי בעל נכס, כדין חייב רווק נטול נכסים.  

משרדנו מייצג מזה שנים רבות ובהצלחה רבה חייבים שונים במסגרת הליכים של חדלות פירעון. שותפי המשרד עצמם הינם בוגרי מחלקות חדלות פירעון של משרדי עורכי הדין המובילים בארץ ועסקו בעצמם ויחד עם אחרים במאות הליכי חדלות פירעון בהיקפים מצטברים של מאות מיליוני שקלים.

אנו מתאימים את החליפה המשפטית המתאימה ללקוח על מנת שבתנאי התיק הספציפיים של הלקוח, ייצא הלקוח לחיים חדשים באופן המהיר ביותר והזול ביותר.